Arama
Geri Dön

Ürünlerimizin Özellikleri

Portakal

Ülkemizde en çok yetiştirilen narenciye ürünlerinin başında gelen C vitamini, potasyum ve kalsiyum deposu portakal yüksek lifli yapısı ile sindirime yardımcı olur.
100 ml portakal suyu günlük C vitamini ihtiyacınızın yaklaşık %80'ini karşılarken bağışıklık sisteminizi güçlendirip hastalıklardan korunmanızı sağlar.
Sade olarak yenebildiği gibi, meyve salatalarınızla sütlü tatlılarınızda kullanabileceğiniz portakal, kendine özgü kokusu ve enfes tadıyla çocuklarınıza evde hazırlayacağınız meyve sularının da vazgeçilmezlerinden biri olacaktır.

Greyfurt

Kabuğundan meyvesine kadar birçok farklı şekilde tüketilebilen greyfurtun sağlığa faydaları sayılamayacak kadar çoktur. C vitamini ve likopen deposu olan bu meyve vücuttaki ölü hücreleri iyileştirerek meme, prostat ve rahim kanseri gibi çeşitli kanser türlerinin oluşmasının önüne geçebilen greyfurt içerdiği yüksek orandaki antioksidan ile vücudunuzu olumsuz etkileyen bakterilerden de arındırır.
Akciğer ve solunum yollarını rahatlatmaya yardım eden greyfurt, astım ve nefes darlığına karşı mükemmel bir meyve olma özelliğine sahiptir. Lifli yapısıyla kabızlık problemine iyi gelmesi, sindirimi kolaylaştırıp metabolizmayı hızlandırması sebebiyle diyet yapanlar için de vazgeçilmez bir besindir.

Sade bir şekilde kabukları soyularak tüketilebildiği gibi suyu sıkılarak ya da farklı meyvelerle birlikte karıştırılarak da içilebilen greyfurtun kabuklarından lezzetli marmelatlar da yapılabilmektedir. Evinizin serin ve ışık almayan yerlerinde muhafaza edilerek uzun süre tazeliğini koruyabilmektedir.

Limon

Sapsarı rengi ve sulu yapısıyla Akdeniz ikliminin en güzel meyvelerinden olan limon tam bir C vitamini deposudur.
200 ml limon suyu günlük C vitamini ihtiyacınızın tamamına yakınını karşılar. Düşük kalorili olmasının yanı sıra potasyum ve kalsiyum kaynağı olan bu mucize meyve bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve sizi hastalıklara karşı korur.
Tek başına tüketilebildiği gibi salata ve yiyeceklere de lezzet katan limon tüketimi en kolay meyvelerin başında gelmektedir. Tatlı, yemek, meze ve salatalarda kullanılan limon, genellikle suyu sıkılarak tüketilmektedir.
Kendine has ekşi tadıyla geleneksel ve bitki çaylarına da eklenerek farklı lezzetlerle uyum sağlayan C vitamini deposu limon, yaz aylarının vaz geçilmezi soğuk limonatanın yapımında da kullanılmaktadır.

Çilekİçerdiği yüksek miktardaki C vitaminiyle hücrelerimizi yaşlanmaktan koruyan bir antioksidan olma özelliği taşıyan çilek, iltihap önleyici özelliğiyle burun akıntısı, göz sulanması gibi alerjik semptomların azaltılmasına yardımcı olur.
İyot bakımından zengin olması sayesinde beyin ve sinir sisteminin düzgün çalışmasını sağlaken içerdiği potasyum vücut sağlığını korumakta etkilidir.
Kalp için faydalı antioksidanlar içeren çilek, kötü kolesterolün yanı sıra tansiyonun da düşürülmesine ve böylece kalp ile damar hastalıklarının önlenmesine de yardımcı olur.
Günde 8-12 adet çilek tüketmek hücresel oksidasyonu önlerken kanser ve diğer hastalıkların oluşumuna da engel olur.

Yeşil Elma (Grany Smith Elma)


Düşük kalorili bir meyve olan yeşil elma yüksek miktarda protein, potasyum, karbonhidrat, A ve C vitamini içerir.
Lif açısından da zengin olan bu mucize meyve, sodyum, çinko, bakır ve demir içeriğinin yanı sıra hiç kolesterol içermemesi sebebiyle kalp sağlığıyla ilgili sorun yaşayanlar tarafından da güvenle tüketilebilir.
Kan şekerini düzenleme özelliği sayesinde şeker hastalarının da güvenle tüketebildiği bu mucize meyve tükürük bezlerini çalıştırarak ağız ve dişleri bakterilerden arındırır ve diş çürümelerini önler.
Atıştırmalık olarak tüketildiği gibi çeşitli yemek ve tatlılarda da kullanılabilen elmadan her sabah yediğiniz 1 adet sizin kahveye ihtiyaç duymadan uyanmanıza da yardımcı olur.

Kırmızı Elma (Starking Elma)


Dünya üzerinde en çok tüketilen meyvelerden biri olan kırmızı elmanın sağlığa faydaları saymakla bitmez. Lif bakımından zengin bir gıda olan elma başta sindirim sorunları ve diyabet olmak üzere pek çok sağlık sorununa iyi gelmektedir.
C, A, E, B6 ve K vitaminlerinin yanı sıra yüksek miktarda potasyum minerali de içeren kırmızı elma, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile birlikte cilt, kalp ve damar sorunlarına karşı etkilidir.

Kan şekerini düzenleme özelliği sayesinde şeker hastalarının da güvenle tüketebildiği bu mucize meyve tükürük bezlerini çalıştırarak ağız ve dişleri bakterilerden arındırır ve diş çürümelerini önler.
Atıştırmalık olarak tüketildiği gibi çeşitli yemek ve tatlılarda da kullanılabilen elmadan her sabah yediğiniz 1 adet sizin kahveye ihtiyaç duymadan uyanmanıza da yardımcı olur.

Armut (Deveci Armudu)


İçerdiği yüksek orandaki C vitaminiyle bağışıklık sistemini destekler ve hastalıkları önleyen armut, içeriğindeki yüksek potasyum ile vücudun sıvı dengesini sağlamaya yardımcı olur.
1 adedi günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılamaya yeterli olan armut kalp ritmini düzenlemeye ve kasların çalışmasına katkı sağlar. Kaslar üzerindeki bu olumlu etkileriyle özellikle sporcular için mutlaka tüketilmesi gereken bir besindir.
İçerdiği yüksek oranda lif ile özellikle yemekten sonra tüketildiğinde sindirime yardımcı olur.
Folik asit açısından zengin gıdalar arasında yer aldığı için özellikle hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınların sofralarında yer alması tavsiye edilir.
Kan şekerini dengelemeye de yardımcı olması sebebiyle tip 2 diyabet hastaları için de faydalı olan armut böbrek taşı ve kumların dökülmesine de yardımcı olur.

Ananas


Sulu ve lifli yapısıyla doğanın bizlere güzel bir hediyesidir ananas. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan bu tropikal meyve aynı zamanda sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Kalsiyum, A ve C vitamini, beta karoten, potasyum ile manganez açısından zengin bir içeriğe sahip olan ananas, vücudu kanserden koruyan son derece faydalı bir antioksidandır.

Kalsiyum emilimini kolaylaştırdığı için kemik sağlığı açısından çok önemli bir besin olmanın yanı sıra yüksek C vitamini içeren ve antienflamatuar özelliğe sahip ananas bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı direncini artırır.

Göz tansiyonu, bronşit karşı etkili bir yardımcı olan ananas kan şekerini kontrol etmenize de destek olur, vücutta biriken ödemi atmanızı sağlar.

Hindistan CeviziTropik iklimlerde yaşayan insanların en önemli besin kaynaklarından biri olan hindistan cevizi içerdiği vitamin ve minerallerle vücudun pek çok ihtiyacını karşılar.
Yüksek yağ içeriği nedeniyle vücuda tokluk hissi verip enerji sağlayan hindistan cevizi, %60 oranında lif içermesi sebebiyle sindirim sistemi sağlığı için çok faydalıdır.
Şeker emilimini yavaşlatarak kandaki insülin seviyesinin kontrol altında tutulmasına destek olan bu tropikal mucize bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu viral, bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarına karşı korur.
Ağızda üreyen zararlı bakterileri yok ederek sağlıklı diş etlerine sahip olmanızı sağlayan ve ağız kokusunu gideren hindistan cevizi aynı zamanda boğaz enfeksiyonları, bronşit ve idrar yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir, vücutta biriken ödemi atmaya yardımcı olduğu gibi şişkinliği de önler.
Başta tatlılarınıza lezzet katmak için kullanabileceğiniz hindistan cevizini taze olarak da tüketebilir, kilo kontrolü için çay ve kahvenizin içerisinde de deneyebilirsiniz.